Reklama

MAN staranował 3 auta – zaczęło się od wymiany koła w Daily

MAN staranował 3 auta – zaczęło się od wymiany koła w Daily

W środę 6 listopada na drodze ekspresowej S8 ciężarowy MAN staranował 3 auta – zaczęło się od wymiany koła w Daily. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Około godziny 1:30 w nocy strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem 4 pojazdów na drodze ekspresowej S8 w kierunku Wrocławia.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że w stojące na pasie awaryjnym Renault Trafic służby drogowej najechał ciągnik siodłowy MAN z naczepą.

Reklama

Zobacz też: Używany Fiat Ducato 3.0 MultiJet 180 – międzynarodówka (zdjęcia)

Siła uderzenia była tak duża, że 40-tonowy zestaw poza zmiażdżeniem tyłu furgonu patrolującego S8, uszkodził też dwa inne pojazdy.

Według relacji świadków, wszystko zaczęło się od tego, że kierowca Iveco Daily z zabudową na trasy międzynarodowe wymieniał lewe zewnętrzne koło na bliźniakach.

W międzyczasie przed autem zatrzymał się też granatowy Ford Mondeo a całość stojącej „na marginesie” kolumny zabezpieczał pojazd drogowców z ostrzegawczą sygnalizacją świetlną.

Zobacz też: 9 dni czekali na pomoc Volkswagena po awarii Craftera

Na szczęście nikomu z uczestników tego zdarzenia nic się nie stało, ale wszyscy zostali przebadani przez przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego.

Na potrzeby działań zablokowano dwa pasy drogi ekspresowej S8 w kierunku Wrocławia.

Źródło zdjęć: KP PSP Kępno

Podziel się: