Reklama

MAN zdarł lewą część VW LT po tym jak bus uległ awarii na S7

MAN zdarł lewą część VW LT po tym jak bus uległ awarii na S7

Kierujący ciężarowym MAN-em zdarł niemal całą lewą część Volkswagena LT po tym jak bus uległ awarii na S7. Prowadzący „LT-ka” został ranny.

Czytając policyjny komunikat można pomyśleć, że pod Białobrzegami ktoś wczoraj wygrał drugie życie. Ale po kolei.

W środę 17 sierpnia około godziny 7 rano dyżurny tamtejszej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło wysokości miejscowości Lekarcice na pasie w stronę Radomia.

Reklama

Zobacz też: Karambol na A4 – kierowca Daily nie zachował bezpiecznej odległości

Jak ustaliły służby, najpierw Volkswagen LT uległ awarii a jego 55-letni kierowca zjechał na pas awaryjny i zatrzymał pojazd.

Wtedy omijający go ciężarowy MAN zahaczył o dostawczaka uszkadzając jego windę samozaładowczą, zrywając tylny portal oraz niemal całe lewe poszycie kontenera.

W wyniku tego zdarzenia ranny 55-latek z busa nie mógł opuścić uszkodzonej kabiny i konieczna była interwencja strażaków z narzędziami hydraulicznymi.

Policjanci ustalili, że obaj kierowcy byli trzeźwi, lecz tylko prowadzący „LT-ka” mężczyzna trafił z urazem głowy do radomskiego szpitala.

Zobacz też: Ubezpieczenie busa transportowego do 3,5 t w działalności gospodarczej – na jakich warunkach? Ile kosztuje?

Podczas wykonywania czynności ratunkowych i porządkowych ruch odbywał się lewym pasem drogi po 3 godzinach został całkowicie przywrócony.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: