Reklama

Mercedes Sprinter na pojedynczym kole ważył 7300 kg

Mercedes Sprinter na pojedynczym kole ważył 7300 kg

Przewożący ser Mercedes Sprinter na pojedynczym kole ważył 7300 kg? Tak twierdzą inspektorzy ITD, którzy przeprowadzili ważenie na DK 12.

W środę 5 maja „Krokodyle” z WITD Lublin zatrzymali w miejscowości Chojno Nowe przy drodze krajowej nr 12 białego Mercedesa Sprintera 906.

Ukraiński furgon z komorą chłodniczą przewoził hurtowe ilości żółtego sera. Dokładnie 4 tony. Inspektorzy z Lublina informują bowiem, że zarejestrowany na 3,5 tony Sprinter ważył wraz z towarem 7,3 tony! Tym bardziej dziwi taki wynik, bo dostawczy Mercedes na zdjęciu nie wygląda na przeładowanego.

Reklama

Zobacz też: Ministerstwo rezygnuje z prawa jazdy B do 4250 kg DMC

Muszę przyznać, że to całkiem sporo, jak na „blaszkę” z pojedynczym kołem na tylnej osi. I raczej nie jest to żadna wersja Super Single z tylnymi oponami w rozmiarze 285/65 R 16 C.

Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że widoczna na zdjęciu „906-tka” została jednak dostosowana do przewozu sporych ciężarów, ale inspektorzy na miejscu ważenia raczej nie drążyli tematu.

Po wypisaniu 500-złotowego mandatu oraz wydaniu zakazu dalszej jazdy do czasu rozładunku nadmiaru przewożonego towaru, ukraiński furgon pojechał w dalszą drogę.

Źródło zdjęć: WITD Lublin

Podziel się: