Reklama

Ministerstwo rezygnuje z prawa jazdy B do 4250 kg DMC

Ministerstwo rezygnuje z prawa jazdy B do 4250 kg DMC

Media donoszą, że Ministerstwo Infrastruktury rezygnuje ze zwiększenia uprawnień dla posiadaczy prawa jazdy B do 4250 kg DMC pojazdu.

Kilka dni temu redakcja portalu autokult.pl opublikowała artykuł, z którego wynika, że Ministerstwo Infrastruktury wycofuje się ze zwiększenia uprawnień dla kierowców posiadających minimum 2 lata prawa jazdy kategorii B, aby mogli oni kierować m.in. elektrycznymi dostawczakami z DMC podwyższonym z 3500 do 4250 kg.

Zobacz też: Busy z DMC do 4250 kg na prawo jazdy kategorii B od maja 2021 roku

Reklama

Z przytoczonej wypowiedzi rzecznika Ministerstwa Infrastruktury dowiedzieć się można, że resort ten jednak nie wprowadzi zmian w zakresie uprawnień do kierowania pojazdami dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B, chociaż miało to się stać już w maju tego roku.

Powodem takiej sytuacji jest m.in. praca nad innymi obszarami ustawy, w tym w zakresie wymaganych prawem unijnym zmian w kwalifikacji wstępnej kierowców zawodowych oraz szkoleń okresowych.

Mówiąc w skrócie, urzędnicy muszą zająć się przygotowaniem ustaw, które muszą być przyjęte przez polski parlament. Natomiast zwiększenie tonażu dla pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi do 4250 kg nie jest też tak prostą sprawą, jak mogłoby się wydawać.

W grę wchodzi zmiana wielu innych aktów prawnych dotyczący chociażby rozwiązania kwestii przejazdów po objętych systemem opłat odcinkach dróg krajowych i autostrad, czy podatków od środków transportu (aktualnie powyżej 3,5 tony).

Podziel się: