Reklama

Mercedes Vario na pusto ważył 4400 kg. Sprawą zajęła się policja

Mercedes Vario na pusto ważył 4400 kg. Sprawą zajęła się policja

Zatrzymany przez inspektorów ITD z Leszna Mercedes Vario na pusto ważył 4400 kg a był zarejestrowany na 3500 kg. Sprawą zajęła się policja.

W czwartek 26 stycznia inspektorzy ITD z odziału terenowego w Lesznie prowadzili działania kontrolne w miejscowości Maryszewice.

Wśród wytypowanych do sprawdzenia pojazdów znalazł się Mercedes Vario z zabudową skrzyniową przykrytą plandeką, którym przewożono kilka palet na potrzeby własne. Jak się okazało po sprawdzeniu dokumentów pojazdu, zostało on zarejestrowany z 3,5-tonowym DMC, ale pomiar na wagach wskazał, że już na pusto ta ciężarówka z 4,2-litrowym dieslem pod maską ważyła 4,4 tony.

Reklama

Zarejestrowany z DMC na 3500 kg Vario ważył na pusto 4400 kg, z czego tylko na tylnej osi spoczywało 2700 kg.

„Krokodyle” wobec tak znacznych rozbieżności pomiędzy stanem faktycznym a wpisem w dowodzie rejestracyjnym Mercedesa wezwali na miejsce funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, którzy wyjaśnią ewentualną możliwość sfałszowania dokumentacji przed zarejestrowaniem pojazdu.

PS: Według mojej wiedzy Vario wychodził fabrycznie w wariantach dopuszczalnej masie całkowitej od 4,8 do 7,49 tony. Skąd więc 3,5-tonowe DMC? Na to pytanie odpowiedzieć muszą teraz policjanci z Leszna.

Źródło zdjęć: WITD Poznań

Podziel się: