Zarejestrowany na 3,5 tony Mercedes Vario – na wadze wyszło 7 ton

Zarejestrowany na 3,5 tony Mercedes Vario – na wadze wyszło 7 ton

W Koszalinie zatrzymano zarejestrowanego na 3,5 tony Mercedes Vario – na wadze ITD wyszło 7 ton. Do tego ładunek był źle zabezpieczony.

W czwartek 4 marca w Koszalinie partol ITD zauważył pomarańczowego Mercedesa Vario 512D, którego kierowca na widok radiowozu zjechał z drogi na teren pobliskiego przedszkola.

Potem mężczyzna tłumaczył inspektorom, że zjechał właśnie tam, aby poczekać na kontrolę.

Reklama

Zobacz też: Mercedes Vario z zaniżonym DMC – na pusto wyszło 3 700 kg

Po skierowaniu na ważenie przy użyciu przenośnych wag okazało się, że zarejestrowany na 3,5 tony pojazd ważył blisko 7 tony – tylko na tylnej osi nacisk wynosił ponad 5 ton.

Do tego „Krokodyle” stwierdzili, że nieodpowiednio zabezpieczono ładunek, bez kątowników, które zabezpieczałyby pasy przed przetarciem o ostre krawędzie ładunku.

Inspektorzy mieli również zastrzeżenia do stanu technicznego samochodu – w Vario zauważono braki w oświetleniu oraz nieszczelny układ wydechowy.

Ostatecznie inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny Mercedesa, a po rozładunku nadwyżki towaru, zezwolono kierowcy jedynie na dojazd do miejsca garażowania. Kierującego ukarano trzema mandatami karnymi.

PS: Tak dla wyjaśnienia: w Vario 512D pierwsza cyfra oznacza przybliżony tonaż – w tym wypadku 4,8 tony – a kolejne dwie to moc silnika w zaokrągleniu (122 KM).

Źródło zdjęć: GITD

Podziel się: