Reklama

Na DK 28 autobus wepchnął busa w betoniarkę. Kierowca Daily ranny

Na DK 28 autobus wepchnął busa w betoniarkę. Kierowca Daily ranny

W Jaśle, w ciągu drogi krajowej nr 28, kobieta prowadząca autobus wbiła stojącego przed nią busa w betoniarkę. Kierowca Daily został ranny.

Do bardzo groźnej sytuacji doszło w poniedziałek 19 czerwca około godziny 9:00 rano. Na ul. Piłsudskiego – jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle – kierujący betoniarką zatrzymał się ustępując pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na oznakowane przejście.

Za ciężarówką stanął kierowca chłodni na podwoziu Iveco Daily a chwilę potem w dostawczy pojazd najechała kierująca autobusem marki Solbus.

Reklama

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w poniedziałkowy poranek na ul. Piłsudskiego w Jaśle, w ciągu drogi krajowej nr 28.

W wyniku tego zdarzenia Dajlak został wepchnięty w tył betoniarki a siedzący za kierownicą busa mężczyzna został ranny i trafił do jasielskiego szpitala.

Zobacz też: Nie ryzykuj – ubezpiecz się i uniknij kary za brak OC!

Policjanci z „drogówki” za nie zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami ukarali kobietę prowadzą autobus mandatem karnym w wysokości 1500 zł a na jej konto trafiło 12 punktów karnych.

Jak podają w oficjalnym komunikacie policjanci z Jasła, ruch w miejscu kolizji odbywał się wahadłowo a utrudnienia potrwały do godziny 13:00.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: