Reklama

Próbował uciekać VW T4 – 22 000 zł mandatów i 61 punktów

Próbował uciekać VW T4 – 22 000 zł mandatów i 61 punktów

Zatrzymany kierowca Volkswagena T4 nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciekać. Dostał 22 000 zł mandatów i 61 punktów.

W niedzielę 18 czerwca policjanci „drogówki” ze Słupska chcieli zatrzymać do kontroli białego Volkswagena Transportera. Jednak prowadzący „T4-kę” nie reagował na dawane sygnały świetlne i dźwiękowe i zaczął uciekać.

Podczas próby wymknięcia się policjantom kierowca Volkswagena wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego jadąc po chodniku czy wjeżdżając z dużą prędkością po alejach w parku.

Reklama

Kiedy prowadzący „T4-kę” stwierdził, że już nie ma możliwości dalszej ucieczki autem, próbował zgubić pogoń pieszo, ale został szybko zatrzymany.

W trakcie ucieczki 25-latek z VW T4 wjechał do parku i próbował zgubić pościg jadąc po wąskich uliczkach stwarzając zagrożenie wobec znajdujących się tam ludzi.

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie testerem narkotykowym, które wykazało, że 25-latek jest pod wpływem środków odurzających. W związku z tym zabezpieczono jego krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zobacz też: Nie ryzykuj – ubezpiecz się i uniknij kary za brak OC!

Łącznie za wszystkie popełnione w trakcie ucieczki wykroczenia mężczyzna z VW T4 ukarany został mandatami w wysokości niemal 22 tysięcy złotych a do tego uzbierał też 61 punktów karnych.

Teraz 25-latowi grozi proces sądowy, gdyż m.in. tylko za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: