Reklama
stats

Ukrainiec z międzynarodówki bez świadectwa kierowcy

Ukrainiec z międzynarodówki bez świadectwa kierowcy

Zatrzymany przez inspektorów WITD Łódź Ukrainiec z polskiej międzynarodówki wykonywał transport do Francji bez uzyskania świadectwa kierowcy.

W miniony czwartek 15 czerwca inspektorzy ITD zatrzymali w Łodzi Renault Master, którego kierowca – obywatel Ukrainy – wykonywał transport międzynarodowy z Polski do Francji.

Jak się okazało pracujący u polskiego przewoźnika mężczyzna okazał wymaganą licencję wspólnotową, ale nie uzyskał wymaganego od osób pochodzących spoza Unii Europejskiej świadectwa kierowcy.

Reklama

Warto podkreślić, że świadectwo kierowcy jest niezbędnym dokumentem do wykonywania przewozów międzynarodowych rzeczy, który poświadcza, iż pracownik spełnia wszystkie wymagania stawiane przed zawodowymi kierowcami.

Aby uzyskać świadectwo kierowcy potrzeba uzyskać odpowiednie orzeczeń lekarskie i psychologiczne o braku przeciwwskazań do świadczenia pracy na stanowisku kierowcy a zatrzymany w Łodzi mężczyzna przyznał, że nigdy nie wykonał takich badań. W tej sytuacji łódzcy „Krokodyle” zakazali dalszego transportu.

Zobacz też: Nie ryzykuj – ubezpiecz się i uniknij kary za brak OC!

W oficjalnym komunikacie WITD Łódź nie podał szczegółów dotyczących tego, z jakimi konsekwencjami finansowymi zakończyła się kontrola Masterki, ale według „Ustawy o transporcie drogowym” kara tylko za wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy przez kierowcę nieposiadającego ważnego świadectwa kierowcy wynosi 5000 złotych, co także jest bardzo poważnym naruszeniem (BPN).

Źródło zdjęć: WITD Łódź

Podziel się: