Reklama
stats

Na feldze i za sznurek po S3 – Seicento Van holowane przez Matiza

Na feldze i za sznurek po S3 – Seicento Van holowane przez Matiza

Ludzie to mają pomysły! Na samej feldze i za sznurek po S3 – Seicento Van holowane przez Matiza zatrzymali na ekspresówce gorzowscy policjanci.

We wtorek 13 marca policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali na drodze ekspresowej S3 Daewoo Matiza, które holowało Fiata Seicento Van.

Zobacz też: Używany: Fiat Panda III 1.2 – mały van z LPG (zdjęcia)

Reklama

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na taki „zestaw”, bo m.in. był źle oznakowany (brak trójkąta umieszczonego na Fiacie).

Do tego holowane Seicento nie miało opony na lewej tylnej feldze, a do ciągnięcia pojazdów użyto zwykłego sznurka… Do tego 23-latek siedzący za kierownicą Seicento Vana nie miał prawa jazdy.

Zobacz też: Test: Fiat Talento Kombi 1.6 EcoJet 145 – z Twin Turbo (zdjęcia, wideo)

Jak tłumaczyli policjantom mężczyźni – 73-letni dziadek oraz jego wnuk – chcieli oni zaoszczędzić na wynajęciu lawety, która powinna przewieźć uszkodzonego Fiata ze Szczecina, gdzie kupiono pojazd, aż do Wielkopolski.

Obaj kierowcy dostali po 1000-złotowym mandacie: dziadek za nieprzepisowe holowanie oraz udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania, a 23-latek za nieprzepisowe holowanie oraz za jazdę bez uprawnień.

Ponadto użytkowy Fiacik został odstawiony na policyjny parking, co dodatkowo uderzy po kieszeni tych dwóch „oszczędnych” panów.

Coś podejrzewam, że to widoczne na zdjęciach „Seiko” było mniej warte niż jeden 1000-złotowy mandat… Pewnie jakby jechali nocą to snop iskier spod felgi rozświetlałby im drogę 🙂

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: