Reklama
stats

Opel Movano i Vivaro z usługami telematycznymi

Opel Movano i Vivaro z usługami telematycznymi

Opel wprowadza na listę opcji Movano i Vivaro usługi telematyczne pozwalające m.in. w czasie rzeczywistym zlokalizować auto i sprawdzić zużycie paliwa.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu prasowego Opel to pierwszy producent oferujący możliwość fabrycznego zamontowania systemu telematycznego.

Za przygotowanie systemu odpowiadają specjaliści z firmy Masternaut, a oferta usług telematycznych skierowana jest przede wszystkim do menadżerów flot, którzy będą mogli wykorzystać platformę Masternaut Connect np. do lokalizacji pojazdu lub kontroli zużycia paliwa w czasie rzeczywistym, a więc poprawić wykorzystanie flot pojazdów użytkowych i zmniejszyć koszty związane z ich eksploatacją.

Reklama

Zobacz też: Używany: Opel Movano B 2.3 CDTI 125 KM – zdrowy dwulatek (zdjęcia)

Aktualnie dostępne są dwa pakiety Base oraz Premium. Pierwszy potrafi lokalizować samochód „na żywo” oraz przekazywać aktualne oraz historyczne dane.

Pakiet Premium oferuje dodatkowo „Cockpit assistant”, czyli panel, na którym poprzez trzy ledowe diody (zielona, pomarańczowa, czerwona) oceniana jest oszczędność i zarazem bezpieczeństwo stylu jazdy kierowcy (zdjęcie główne).

Cena z instalację pakietu Base zaczyna się dla Opla Vivaro od 250 euro , natomiast wersja Premium wyceniona została na poziomie od 295 euro (wszystkie ceny zawierają VAT wraz z podatkiem VAT w Niemczech).

Czy to drogo? Badania przeprowadzone przez Masternaut w ponad 10 000 pojazdach klientów wykazały podobno, iż ta technologia obniżyła zużycie paliwa o 220 litrów w każdym samochodzie z tym systemem, co w rezultacie przyniosło od trzech do pięciu lat zwrotu z inwestycji w telematykę.

Pierwsze Vivaro czy Movano z tym systemem można już zamawiać w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii i Luksemburgu. Do tego grona dołączy jeszcze tego lata Francja. Czy nowa usługa oferowana będzie także u nas w kraju? Na razie General Motors Poland nie wydało żadnego komunikatu w tej sprawie.

Źródło zdjęć: Opel

Podziel się: