Peugeot Partner Van III z silnikami 1.2 PureTech i 1.5 BlueHDi

Peugeot Partner Van III z silnikami 1.2 PureTech i 1.5 BlueHDi

Do 1000 kg ładowność i z 8-stopniowym „automatem” – oto nowy Peugeot Partner Van III z silnikami 1.2 PureTech i 1.5 BlueHDi o mocach od 75 do 130 KM.

No i wszystko stało się jasne. Od III generacji osobowa jego wersja małego użytkowego Peugeota otrzymała nową nazwę RIfter, a dostawcze jego wersje dalej będą nazywać się Partner.

Zobacz też: Peugeot Rifter – następca Partnera z silnikami od 75 do 130 KM

Reklama

Bazujący na płycie podłogowej EMP2 samochód produkowany jest wspólnie z bliźniaczym konstrukcyjnie Citroënie Berlingo III oraz Oplem Corsą E w zakładach w Vigo (Hiszpania) oraz Mangualde (Portugalia).

Peugeot Partner Van II, podobnie jak jego bracia, dostępny będzie w dwóch odmianach nadwoziowych: 4,4 metra oraz 4,75 metra (widoczna na powyższych zdjęciach). Francuska marka podaje, że auto będzie dysponować ładownością od 600 do nawet 1000 kg .

Pod maską znajdą się 3-cylindrowe jednostki 1.2 PureTech o mocach 110 i 130 KM współpracujące z 6-biegowymi manualnymi skrzyniami. Mocniejszy turbodoładowany benzynowy silnik będzie od 2019 roku dostępny również z 8-stopniowym „automatem”.

Jednostki Diesla 1.5 BlueHDi oferowane mają być w wariantach 75 KM i 100 KM (obie zblokowane standardowo z 5-biegową manualną skrzynią). Topowym turbodieslem ma być jednostka 130-konna, którą będzie można zamówić zarówno z 6-biegową skrzynią manualną lub „automatem” EAT8.

Zobacz też: Citroën Berlingo Van III – w sprzedaży od I kwartału 2019 roku

We wnętrzu znajdziemy charakterystyczny dla nowych Peugeotów i-Cockpit z wysoko umieszczonym zestawem wskaźników.

Na liście wyposażenia nowego Partnera III generacji pojawi się m.in. wskaźnik przeładowania pojazdu, 8-calowy dotykowy wyświetlacz, system rozpoznający znaki drogowe czy aktywny tempomat.

Prawdopodobnie nowy Peugeot Partner pojawi się w polskiej sieci sprzedaży na początku przyszłego roku. Jak na razie polskie przedstawicielstwo marki nie podało oficjalnego cennika tego modelu. Wiadomo już jednak, że Rifter, czyli osobowy kombivan na bazie Partnera kosztuje w Polsce od 74 800 zł brutto.

Źródło zdjęć: Peugeot

Podziel się: