Piękne X70 pick-up na miękkim holu i po twardych dragach

Piękne X70 pick-up na miękkim holu i po twardych dragach

W komunikacie policji pojawiło się nietuzinkowe X70 pick-up ciągnięte na miękkim holu. W tym wypadku oboje kierowców było po twardych dragach.

Wszystko zaczęło się od tego, że we wtorek 27 września około 21:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim (woj. dolnośląskie) zwrócili uwagę na dwa holujące się pojazdy.

W trakcie kontroli, do której doszło na terenie gminy Mirsk, podejrzenia mundurowych wzbudziło zachowanie 32-letniego kierującego Audi A4 oraz 23-latki siedzącej za „kółkiem” holowanego Renault Master.

Reklama

Szybko okazało się, że policjanci… mieli nosa, bo zarówno prowadzący osobówkę, jaki i kobieta z „X70-tki” byli pod wpływem narkotyków, a dokładniej w ich organizmie narkotest potwierdził obecność metamfetaminy.

W tym wypadku nocna kontrola holujących się pojazdów zakończyła się zatrzymaniem obu praw jazdy a 32-latek i 23-latka będą teraz odpowiadać przed sądem za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem środka odurzającego.

Zarówno mężczyzna, jak i kobieta mogą otrzymać w ramach wyroku grzywę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 do tego obligatoryjnie sąd zadecyduje o zakazie prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 1 roku. Nie obędzie się także bez kary finansowej zaczynającej się od 5000 zł.

A teraz pozwolicie, że przejdę do meritum, czyli pięknej i nietuzinkowej „Babci” z nadwoziem typu pick-up.

Niestety, ale jakość jednego jedynego zdjęcia nie pozwala stwierdzić czy to jakaś stodołowa samoróbka, chociaż jednak przychylałbym się do tego, że widoczne na zdjęciu X70 poddane zostało karosażowi przez profesjonalną firmę zabudowującą (rzućcie proszę okiem na inne panele boczne i mocowanie pod link plandeki).

Bazą, jak mniemam, był furgon a nie platforma do zabudowy, chociaż nie dam sobie ręki uciąć. W każdym razie ja obstawiam jakiegoś francuskiego zabudowcę. Ale może ktoś z Was ma jakieś info na temat tej sztuki, bo w sumie pick-up to niemal niespotykany w Polsce wariant nadwoziowy II generacji Renault Master, to proszę o pozostawienie komentarza poniżej.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: