Pocztowe Iveco Daily niesprawne i przeładowane o 5 ton

Pocztowe Iveco Daily niesprawne i przeładowane o 5 ton

Wrocławskie ITD zatrzymało ciężarówkę zarejestrowaną na 3,5 tony DMC. Pocztowe Iveco Daily niesprawne i przeładowane o 5 ton przy 390 kg ładowności.

To kolejny przypadek, kiedy wrocławscy inspektorzy ITD zatrzymują do kontroli ciężarówkę zarejestrowaną na kategorię prawa jazdy kategorii B.

Widocznie nikomu z władz Poczty Polskiej nie przeszkadza to, że wożące przesyłki busy są mocno przeładowywane. I w zasadzie nie ma tu znaczenia czy dostawczak to pojazd podwykonawcy czy nie!

Reklama

Zobacz też: Pocztowe Iveco Daily ważyło 12 100 kg przy ładowności 480 kg

Dzisiaj, czyli 15 stycznia 2020 roku około godziny 9:00 rano „Krokodyle” zwrócili uwagę na przejeżdżające ulicą Górniczą we Wrocławiu Iveco Daily.

„Dajlaka” na bliźniakach i z windą samozaładowczą skierowano na wagę, gdzie okazało się, że realna masa tego pojazdu wraz z ładunkiem to 8,4 tony przy ładowności na poziomie 390 kg (tyle wpisano w dowód rejestracyjny).

Warto odnotować fakt, że nacisk na tylną oś wynosił aż 6,2 tony, czyli niemal tyle co fabryczne DMC „Dajlaka” z serii 65.

Zobacz też: Zabudowy osobowe z poświadczeniem od 15 stycznia 2020

Przy okazji inspektorzy ITD zauważyli  spory wyciek płynu z układu chłodniczego oraz uszkodzenie mocowania prawego lusterka. Ponadto kierowca nie zabezpieczył przewożonego ładunku.

Kierowcę Iveco ukarano kilkoma mandatami, do tego „Krokodyle ” zatrzymały również dowód rejestracyjny pojazdu.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: