Reklama

Pod Chełmem ściągali busy na wagę. Każdy był przeciążony

Pod Chełmem ściągali busy na wagę. Każdy był przeciążony

Inspektorzy ITD ściągali pod Chełmem busy na wagę. Każdy z nich był przeciążony, ale na 9 zważonych pojazdów wystawiono 10 mandatów.

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zgodnie z zapowiedziami kontynuują akcje ukierunkowane na lekkie pojazdy użytkowe z DMC do 3500 kg.

Wczoraj, czyli we wtorek 23 maja przeprowadzono kontrole na terenie powiatu chełmskiego. Na 9 wytypowanych do kontroli dostawczaków 9 było przeciążonych a to – jak podano w oficjalnym komunikacie – „dobitnie pokazuje skalę sygnalizowanego przez ITD problemu”.

Reklama

Wśród przewożonych w busach ładunkach inspektorzy WITD Lublin znaleźli m.in. niewłaściwie zabezpieczone łatwopalne farby oznaczone numerem ADR UN 1263.

Co ciekawe wyniki ważenia nie należały do tych „rekordowych – wśród skontrolowanych busów najlżejszy ważył 4300 kg a najcięższy 5000 kg.

Dodatkowo w jednym dostawczaku stwierdzono brak badania technicznego pojazdu, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego a w dwóch kolejnych busach transportowano niewłaściwie zabezpieczone towary niebezpieczne, co jest bardzo poważnym naruszeniem zasad bezpieczeństwa.

Oczywiście „Krokodyle” nakazały rozładunek nadmiary przewożonych towarów, aby w dalszą trasę odjechały nie ważąc więcej niż 3,5 tony.

Źródło zdjęć: WITD Lublin

Podziel się:
2

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Jkojo

    no Eureka, jak dostawczak ma 200-500 kg ładowności to chyba oczywiste, że wszystkie jeżdżą przeciążone…

  2. Będzie się działo

    trzeba zwazyc samochody Rzeszów beskidzka211 i na podkarpackiej Rzeszów tam będzie się działo

Komentarze zamknięte.