Reklama

Ponad 5 ton na pace bez pasów – tak się pracuje w Poczcie Polskiej

Ponad 5 ton na pace bez pasów – tak się pracuje w Poczcie Polskiej

To kolejny raz, kiedy wrocławskie ITD zatrzymało busa jeżdżącego dla tej firmy! Ponad 5 ton na pace bez pasów – tak się pracuje w Poczcie Polskiej…

W czwartek 27 czerwca „Krokodyle” z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu prowadzili akcję wymierzoną w przeładowane pojazdy z 3,5-tonowym DMC.

Zobacz też: Na A1 busem wjechał w Audi – jest aresztowany i grozi mu do 8 lat

Reklama

Około godziny 9:00 rano na obwodnicy Leśnicy we Wrocławiu motocyklowy patrol zatrzymał Iveco Daily na bliźniakach i z windą samozaładowczą.

Zarejestrowany z 3,5-tonową dopuszczalną masą całkowitą bus przewoził ładunek materiałów budowlanych, w tym dwa 1000-litrowe paletozbiorniki (tzw. mauzery) oraz inne towary umieszczone na europaletach.

Zobacz też: Pocztowe Iveco Daily ważyło 12 100 kg przy ładowności 480 kg

Kontrolujący ładownię inspektorzy ITD od razu zauważyli, że towar przewożony na pace nie był w żaden sposób zabezpieczony, co mogło naruszać stateczność pojazdu w trakcie jazdy.

Po zważeniu okazało się też, że Iveco Daily w barwach Poczty Polskiej ważyło 8750 kg!

Ostatecznie „Krokodyle” ukarały kierowcę dostawczaka mandatami karnymi i zakazali dalszej jazdy do czasu rozładowania nadmiaru towaru.

To już kolejny przypadek w ostatnim czasie, kiedy wrocławskie ITD zatrzymuje mocno przeładowanego busa jeżdżącego w barwach Poczty Polskiej (link powyżej). Widocznie nikomu taka sytuacja u państwowego operatora pocztowego nie przeszkadza.

Może więc ITD powinno rozstawić stały punkt kontroli przy magazynach Poczty Polskiej, a nie wyłapywać przeciążone busy na ulicach Wrocławia?

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: