Reklama

Wypadek busa na DK 92 – 2 osoby z Renault Master w szpitalu

Wypadek busa na DK 92 – 2 osoby z Renault Master w szpitalu

W niedzielny poranek zdarzył się poważny wypadek busa na DK 92 obok miejscowości Stary Folwark. Kierowca i pasażer Renault Master trafili do szpitala.

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło 25 marca na drodze krajowej nr 92 tuż przed godziną 7:00 rano na wysokości miejscowości Stary Folwark w województwie wielkopolskim.

Zobacz też: 3-osiowy Sprinter na bliźniakach i MAN TGE 5.180 w roli autobusu

Reklama

Jadący w kierunku Poznania bus przejechał na przeciwny pas ruchu po czym wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewa. Siła uderzenia była naprawdę spora o czym świadczy złamana rama Masterki i „kurnik”, który oderwał się od kabiny.

Kierujący busem mężczyzna został ciężko ranny i z wraku musieli go wydobywać przy pomocy specjalistycznego osprzętu strażacy. Następnie kierowca Renault został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zobacz też: 617 kilometrów przebiegu na liczniku Volkswagena T3 z 1990 roku

Drugi kierowca z Masterki, który 30 minut wcześniej miał oddać kierownicę swojemu koledze, także trafił do szpitala na badania z niewielkimi obrażeniami.

Policjanci ustalają przyczyny i dokładny przebieg tego wypadku, ale lokalne media podają, że prawdopodobnie kierujący busem mężczyzna zasnął w trakcie jazdy.

Źródło zdjęć: RAFHOL

Podziel się: