Volkswagen T3 Lecha Wałęsy jest na sprzedaż

Volkswagen T3 Lecha Wałęsy jest na sprzedaż

Tą „Karawelką” był na grzybach, gdy dowiedział się, że dostał nagrodę Pokojową Nagrodę Nobla! Teraz Volkswagen T3 Lecha Wałęsy jest na sprzedaż.

W serwisie ogłoszeniowym allegro.pl pojawił się do kupienia bardzo interesujący Volkswagen Caravelle. I chociaż jego stan blacharski pozostawia sporo do życzenia, to jest to minibus z bardzo ciekawą historią.

Zobacz też: 617 kilometrów przebiegu na liczniku Volkswagena T3 z 1990 roku

Reklama

Wystawiony na sprzedaż VW Caravelle z 1983 roku był własnością Lecha Wałęsy w momencie, kiedy Norweski Komitet Noblowski ogłosił, że otrzymał on Pokojową Nagrodę Nobla.

Wałęsa sprowadził to auto z Niemiec dzięki pomocy księdza Henryka Jankowskiego. Używany Volkswagen Caravelle z 1983 roku był niemal rocznym samochodem z niewielkim przebiegiem i miejscem dla 7 osób. Minibusa napędzała 50-konny silnik Diesla o pojemności 1 588 ccm.

Prawdopodobnie najsłynniejszy na świecie elektryk i działacz „Solidarności” wybrał się 5 października 1983 roku na grzyby swoją „T3-ką” do kaszubskich lasów i właśnie tam dowiedział się o decyzji Komitetu Noblowskiego (zdjęcie Wałęsy przy niebieskiej „Karawelce”, kiedy był jej właścicielem jest TUTAJ).

Zobacz też: Prototypowy Pasagon na otomoto.pl – do kupienia furgon i kombi

Będąca w posiadaniu Lecha Wałęsy „T3-ka” jest teraz w innych rękach, ale aktualny właściciel dalej posiada tzw. czarne tablice rejestracyjne z okresu, kiedy autem jeździł przyszły prezydent Polski.

I chociaż samochód jest do generalnego remontu, to podejrzewam, że znajdzie się chętny, który zainwestuje w tą „Karawelkę”. Jeżeli ktoś byłby poważniej zainteresowany tym ogłoszeniem, to bezpośredni link znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: allegro.pl

Podziel się: