Reklama
stats

Pracował jako kierowca busa a nigdy nie miał prawka

Pracował jako kierowca busa a nigdy nie miał prawka

Kujawsko-pomorskie ITD zatrzymało mężczyznę pracującego jako kierowca busa, choć nigdy nie miał on prawa jazdy. Teraz grozi mu do 30 000 zł.

Kujawsko-pomorska ITD tydzień temu opublikowała komunikat dotyczący zatrzymania dostawczego Mercedesa Sprintera jeżdżącego dla jednej z polskich firm.

Podczas sprawdzania dokumentów w miejscowości Suchatówka nieopodal Torunia prowadzący busa mężczyzna próbował wprowadzić w błąd „Krokodyli” podając imię i nazwisko oraz datę urodzenia innej osoby.

Reklama

Inspektorzy ITD po zweryfikowaniu podawanych danych w systemach teleinformatycznych doszli do wniosku, że kierowca Sprintera podał nie swoje personalia.

W sumie miałem pominąć ten wątek, ale z czysto kronikarskiego obowiązku…. Inspektorzy ITD ukarali również kierowcę „906-tki’ mandatem karnym za przekroczenie DMC pojazdu.

Ostatecznie na miejsce wezwano policyjny patrol, który ustalił prawdziwe dane zatrzymanego w Suchatówce mężczyzn a także to, że nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Polskie prawo dla sprawcy takiego wykroczenia przewiduje obligatoryjnie wystosowanie wniosku o ukaranie do sądu – kara w postaci grzywny nie będzie niższa niż 1500 złotych a maksymalnie to aż 30 000 złotych.

Ponadto sąd orzeka w takich przypadkach zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lat.

Pozostała na miejscu kontroli burtofiranka na podwoziu Sprintera została przekazana ściągniętemu w tym celu innemu kierowcy z tej samej firmy. Według komunikatu ITD, zmiennik, który zasiadł za kierownicą Sprintera już posiadał prawo jazdy kategorii B.

Źródło zdjęć: WITD Bydgoszcz

Podziel się: