Reklama

Problem z numerem VIN w Iveco Daily. Autolaweta została odholowana

Problem z numerem VIN w Iveco Daily. Autolaweta została odholowana

Lubelscy „Krokodyle” mieli problem z odczytaniem numeru VIN w Iveco Daily. Ostatecznie autolaweta została odholowana na parking strzeżony.

W czwartek 26 stycznia inspektorzy z WITD Lublin zatrzymali w miejscowości Kamień autolawetę przewożącą stalowe elementy ogrodzenia.

Prowadzący Iveco Daily nie okazał podczas kontroli dowodu rejestracyjnego auta, więc inspektor zweryfikował dane na podstawie wpisu w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Reklama

Najpierw okazało się, że informacje z tabliczki znamionowej na kabinie nie są zgodne z numerem VIN z CEPiK-u. Do tego numer wybity na ramie nośnej okazał się nieczytelny, więc na miejsce kontroli wezwano funkcjonariuszy policji.

Numer VIN na tabliczce znamionowej nie pokrywał się z tym z CEPiK-u a wybity na ramie był z kolei nieczytelny.

W międzyczasie autolaweta została zważona. Zamiast 3500 kg ważyła 4700 kg, za co kierowca otrzymał mandat w wysokości 600 złotych a nadmiar ładunku nakazano rozładować.

Przybyły na miejsce kontroli właściciel pojazdu stwierdził, że dokonał zmiany kabiny w Iveco i po prostu zapomniał o przełożeniu poprzedniej tabliczki znamionowej.

Ostatecznie autolaweta została odholowana na parking strzeżony, do czasu wyjaśnienia stwierdzonych nieprawidłowości.

Źródło zdjęć: WITD Lublin

Podziel się: