Reklama
stats

Przeładowania nie uszły płazem. Kolejny donos i kolejna akcja ITD

Przeładowania nie uszły płazem. Kolejny donos i kolejna akcja ITD

I tym razem liczne przeładowania busów rozwożących „spożywkę” nie uszły płazem. Kolejny donos i kolejna akcja wrocławskiego ITD.

Ostatni raz niemal identyczną akcję na wniosek jednego z kierowców inspektorzy ITD Wrocław podjęli 17 stycznia a ostatnio „Krokodyle” wyłapywali przeciążone busy i ciężarówki w czwartek 8 lutego.

Wtedy i teraz działania „Krokodyli” wynikały z wniosku dotyczącego mocno przeładowanych pojazdów rozwożących dla jednej ze znanych sieci handlowych towary spożywcze z centrum dystrybucyjnego w Tyńcu Małym.

Reklama

W miniony czwartek inspektorzy ITD skontrolowali łącznie 15 pojazdów, z czego 9 z nich przewoziło „spożywkę” dla tejże sieci.

Wszystkie skontrolowane pojazdy okazały się być przeładowane a najcięższym przypadkiem – dosłownie i w przenoścni – był 3,5-tonowy bus, który realnie ważył 7,4 tony.

W ramach interwencji wrocławskiego ITD na wniosek jednego z kierowców kontrolowano pojazdy dostawcze i ciężarowe realizujące dystrybucję dla jednej ze znanych sieci sklepów spożywczych, która ma centrum logistyczne w Tyńcu Małym pod Wrocławiem.

W ramach prowadzonych działań zatrzymano także 12-tonową „solówkę” – po dokonanym pomiarze wyszło na jaw, że jej rzeczywista masa całkowita wynosiła 16 ton, co zakończyło się w wszczęciem postępowania administracyjnego wobec przewoźnika.

Natomiast w przypadku dostawczych pojazdów kierowców karano mandatami karnymi za złmanie art. 61 kodeksu drogowego za co grozi mandat w wysokości od 20 do 3000 złotych. Do tego inspektorzy ITD zakazywali dalszej jazdy do czasu rozładunku nadmiary towaru, aby pojazdy osiągnęły swoje legalne limity wagowe.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 15 =