Reklama
stats

Przemytnicy w Fiatach Ducato staranowali auto Straży Granicznej

Przemytnicy w Fiatach Ducato staranowali auto Straży Granicznej

Pod Suwałkami przemytnicy w Fiatach Ducato staranowali auto Straży Granicznej. Ciężko ranny pogranicznik trafił do szpitala.

W środę 30 stycznia funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej chcieli zatrzymać na drodze z Suwałk do Olecka dwa furgony na polskich tablicach rejestracyjnych.

Zobacz też: Mercedes-Benz V-klasa 2019 z silnikiem 2.0 o mocy do 239 KM

Reklama

Kierujący Fiatami Ducato widząc patrol Straży Granicznej zawrócili w stronę Suwałk nie zwracając uwagi na dawane przez mundurowych. Wtedy rozpoczął się pościg za dwoma „blaszkami”.

W okolicach miejscowości Orłowo oba dostawczaki przejechały po ustawionej przez inny patrol kolczatce i staranowały radiowóz pograniczników i stojącego za nim funkcjonariusza, który trafił ciężko ranny do szpitala.

Ostatecznie zatrzymani zostali obaj kierowcy prowadzący dostawczaki – 49-letni oraz 51-letni obywatele Polski.

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach jednemu z mężczyzn postawiła zarzut usiłowania zabójstwa trzech funkcjonariuszy Straży Granicznej. Obaj kierowcy Dukatów usłyszeli również zarzuty dotyczące przewozu nielegalnych papierosów. Zostali tymczasowo aresztowani.

Zobacz też: Fiat Ducato z wyrzutnią kolców i kontrabandą papierosów (wideo)

W busach znaleziono 270 000 paczek papierosów bez o polskich znaków akcyzy o szacowanej wartości 3,7 mln.

Dodatkowo w trakcie oględzin odnalezione zostały specjalne skrytki z kolcami, które miały utrudnić ewentualny pościg.

To w ostatnim czasie kolejny przypadek, kiedy polska Straż Graniczna zatrzymuje specjalnie przygotowane Fiaty Ducato wypełnione kontrabandą papierosów.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: