Reklama

Przewóz na potrzeby własne bez tacho – 10 000 zł kary

Przewóz na potrzeby własne bez tacho – 10 000 zł kary

Przedsiębiorca realizował przewóz na potrzeby własne bez zamontowanego w Fiacie Ducato tachografu. Dostał od ITD 10 000 zł kary.

W środę 2 marca inspektorzy ITD z oddziału we Włocławku prowadzili kontrole na drodze krajowej nr 10. Wśród wytypowanych do sprawdzenia pojazdów był zestaw na B+E.

Zobacz też: Przewóz na potrzeby własne poniżej 3500 kg DMC bez zaświadczenia

Reklama

Składający się z Fiata Ducato i podpiętej 2-osiowej lawety zespół pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 5500 kg nie był przeciążony.

„Krokodyle” stwierdzili, że przedsiębiorca z województwa mazowieckiego wykonywał przewóz dwóch samochodów osobowych na potrzeby prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.

Pomimo przekroczenia 3500 kg DMCZ mężczyzna nie rejestrował czasu pracy, bo w Dukacie nie był w ogóle zamontowany tachograf.

W związku z tym kujawsko-pomorscy inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy. Według ustawy o transporcie drogowym za wykonywanie przewozu drogowego pojazdem niewyposażonym „w wymagany tachograf posiadający świadectwo homologacji typu” grozi kara 10 000 złotych.

Źródło zdjęć: WITD Bydgoszcz

Podziel się: