Reklama

Renault Kangoo III z tytułem International Van Of The Year 2022

Renault Kangoo III z tytułem International Van Of The Year 2022

Produkowane we francuskich zakładach w Maubeuge Renault Kangoo III generacji otrzymało tytuł International Van Of The Year 2022.

W środę 17 listopada podczas uroczystej gali na trwających właśnie targach SOLUTRANS odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników International Van Of The Year 2022.

Składająca się z przedstawicieli międzynarodowych branżowych mediów jury po raz 30. wybrała najlepszy lekki pojazd użytkowy a zostało nim Renault Kangoo III oraz bliźniaczy Mercedes Citan, który również produkowany jest we francuskich zakładach w Maubeuge.

Reklama

Zobacz też: Renault Kangoo III – pierwsza jazda testowa vanem L1 (zdjęcia)

Brak słupka B nazwany jako Open Sesame, dostępny jest wyłącznie w Kangoo Van i to tylko w wersji L1.

Jurorzy zwrócili uwagę na fakt, że pomimo wspólnej konstrukcji oraz jednostek napędowych, oba auta zachowały swoje indywidualne rozwiązania. W Kangoo można zamówić furgon L1 bez słupka B (tzw. Open Sesame), dzięki czemu z prawej strony auta – już po złożeniu fotela pasażera – mamy boczny dostęp do ładowni o szerokości 1,45 metra.

Z drugiej strony dziennikarze biorący udział w pracach International Van Of The Year 2022 zwrócili uwagę na to, że w Citanie znalazł się rozbudowany system infotainment MBUX oraz wysoki standard bezpieczeństwa – w Citanie van w serii mamy już 6. poduszek powietrznych a w Citan Tourer oferuje ich w standardzie aż 7 sztuk airbagów.

Zobacz też: Mercedes-Benz Citan II – pierwsza jazda testowa (wideo, zdjęcia)

Dziwna sprawa: Mercedes nie pochwalił się nigdzie, że Citan W420 wspólnie z Renault Kangoo otrzymał tytuł International Van Of The Year 2022

Dodam przy okazji od siebie, że Mercedes nie zdecydował się na oferowanie w Citanie rozwiązania Open Sesame i, że po 24 godzinach informacja o współdzielonej z Renault nagrodzie IVOTY 2020 nie pojawiła się w oficjalnych komunikatach prasowych Mercedesa.

Czyżby ludzi spod znaku trójramiennej gwiazdy zaczęła nagle uwierać współpraca z francuskim producentem? W sumie Daimler całkiem niedawno wyprzedał wszystkie swoje 9,2 mln akcji Renault…

Źródło zdjęć: dostawczakiem.pl

Podziel się: