Reklama

Rumuńskie Iveco Daily ważyło 11 ton – mandat 500 złotych

Rumuńskie Iveco Daily ważyło 11 ton – mandat 500 złotych

Zatrzymane przez podkarpackich inspektorów ITD rumuńskie Iveco Daily ważyło 11 ton. Może to nie rekord Polski, ale odnotować trzeba.

Dawno już nie pisałem o próbach bicia rekordu w przeładowaniu busa. Jak na razie – od grudnia 2015 rok, czyli odkąd prowadzę tego bloga – aktualny wynik należy do ukraińskich Volkswagenów LT I generacji.

Wtedy po zważeniu przez polskich pograniczników okazało się, że najcięższy z 9 takich kolorowych “eLTonów” doszedł do 14 ton!

Zobacz też: VW LT ważył 14 ton – rekord Polski przeciążenia dostawczaka

Niedawno, bo 8 września do próby pobicia rekordu Polski podszedł rumuński zawodnik, który zatrzymany na drodze krajowej nr 94 został wytypowany do kontroli przez motocyklowy patrol rzeszowskiego ITD.

Po skierowaniu na punkt kontrolny w miejscowości Parkosz okazało się, że zamiast 3500 kg Iveco Daily waży 11 000 kg.

Poza pamiątkowym 500-złotowym mandatem “Krokodyle” staropolskim zwyczajem nakazali przeładunek nadmiaru towaru na inne auto. Tym razem nikt nie wspomniał o podejrzeniu naruszenia konstrukcji nośnej pojazdu, chociaż bywały i takie przypadki za 6,7 tony (także w Iveco Daily).

Zobacz też: Dwa przeładowane “Dajlaki” – tylko jeden pojechał dalej

PS: Warto też zwrócić uwagę na to, że tak przeciążonym “Dajlakiem” bez kabiny sypialnej rumuński kierowca miał przejechać 600-700 kilometrów do swojego kraju…

Źródło zdjęć: WITD Rzeszów

Komentarze