Reklama

Skradzione w Czechach Ducato zatrzymano pod Bolesławcem

Skradzione w Czechach Ducato zatrzymano pod Bolesławcem

Polscy policjanci odzyskali skradzionego w Czechach Fiata Ducato. Zatrzymanym pod Bolesławcem dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

„Kryminalni” z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy niebawem odpowiadać będą przed sądem za kradzież z włamaniem dostawczego Fiata Ducato.

Z dzisiejszego komunikatu bolesławieckiej komendy wynika, że auto zostało skradzione w oddalonym o ponad 100 kilometrów czeskim Libercu. W wyniku działań operacyjnych policjanci ustalili lokalizację skradzionego furgonu i zatrzymali dwóch przestępców, którzy przesiedli się w międzyczasie do innego osobowego auta.

Reklama

Skradziony Fiat Ducato na jednej z ulic w czeskim Libercu został odzyskany kilka godzin później pod Bolesławcem.

W trakcie weryfikacji tożsamości zatrzymanych – obaj to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego w wieku 24 oraz 30 lat – okazało się, że starszy z przestępców jest poszukiwany do odbycia kary 6. miesięcy pozbawienia wolności. W związku z tym 30-latek od razu trafił do zakładu karnego. Co istotne, funkcjonariusze znaleźli przy nim także narkotyki.

Niebawem obaj mężczyźni odpowiadać będą za dokonanie kradzieży z włamaniem pojazdu, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: