Reklama

Skradziony Mercedes T1 odzyskany przez policjantów

Skradziony Mercedes T1 odzyskany przez policjantów

Zaczęli uciekać na widok policjantów, potem przyznali się do winy – do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy w Trzebnicy ukradli Mercedesa T1.

Patrolujący miasto funkcjonariusze prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zauważyli na jednej z ulic dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Po pościgu 20- oraz 28-latek zostali szybko zatrzymani, ale nie potrafili nie potrafili logicznie podać powodów swojej ucieczki przed stróżami prawa.

Zobacz też: Używany Mercedes Vito 109 CDI W639 – furgon w wersji Long (zdjęcia)

Reklama

W międzyczasie policjanci otrzymali od oficera dyżurnego trzebnickiej komendy zgłoszenie o kradzieży Mercedesa T1. Po chwili dwaj mężczyźni, którzy okazali się obywatelami Ukrainy, przyznali, że to właśnie oni odpowiadają za zniknięcie żółtej „kaczki”.

Zobacz też: Pęknięty Mercedes T1 uruchamiany na śrubokręt

Dzięki dalszym policyjnym działaniom mężczyźni wskazali miejsce, gdzie ukryli skradziony pojazd. Utraconą „T1-kę” o wartości 20 000 złotych zwrócono właścicielowi wraz z elektronarzędziami znajdującymi się w aucie o wartości kolejnych 500 złotych. Zatrzymani Ukraińcy staną teraz przed sądem. Za kradzież Mercedesa grozi im teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powyższy przypadek po raz kolejny pokazuj, że auta użytkowe marki Mercedes-Benz cieszą się za naszymi wschodnimi granicami sporą popularnością.

Zobacz też: Skradziony Sprinter odnalazł się w częściach

Z drugiej strony taka dobrze utrzymana „T1-ka” już niedługo stanie się pełnoprawnym klasykiem, a wtedy cena takiego egzemplarza nie będzie już się zmniejszać, tylko wzrastać. Ciekawe tylko czy panowie Ukraińcy potraktowaliby z należytym szacunkiem „staruszka”, czy rozkręciliby go brutalnie na części pierwsze i próbowali w kawałkach przewieźć za naszą wschodnią granicę…

Źródło zdjęcia: KPP Trzebnica

Podziel się: