Reklama

Skrzynki z kolcami pod podwoziem Ducato. Na wypadek pościgu

Skrzynki z kolcami pod podwoziem Ducato. Na wypadek pościgu

Policja zatrzymała na „A4-ce” Ducato, które przewoziło kontrabandę papierosów. Bus pod podwoziem miał skrzynki z kolcami na wypadek pościgu.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z legnickiej komendy miejskiej przeprowadzili akcję zatrzymania dostawczego pojazdu, którym przewożona miała być spora ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Po obserwacji wytypowanego mężczyzny zajmującego się przewozem kontrabandy ustalono, że może próbować on uciekać przed służbami i posiadać niebezpieczne przedmioty, które może użyć przeciwko funkcjonariuszom.

Reklama

Policjanci przystąpili do zatrzymania Fiata Ducato kierowanego przez 43-latka na autostradzie A4 w momencie, kiedy kierujący „blaszką” musiał zmniejszyć znacznie prędkość z powodu zatoru drogowego.

Jak się okazało, taka taktyka policjantów była słuszna, bo po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że pod podwoziem Dukata zamontowane zostały trzy skrzynki wypełnione ostrymi kolcami. Urządzenie mające powstrzymać ewentualny pościg było uruchamiane z wnętrza kabiny busa.

W ładowni Fiata Ducato policjanci znaleźli kontrabandę papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdyby zabezpieczone nielegalne papierosy zostały wprowadzone do sprzedaży, straty Skarbu Państwa – z tytułu uszczupleń podatkowych -wyniosłyby blisko 1,5 miliona złotych.

W ładowni dostawczego Fiata funkcjonariusze znaleźli zabezpieczyli 1,2 miliona sztuk nielegalnych papierosów. A do tego po dokładnych oględzinach pojazdu policjanci ujawnili kilka zestawów tablic rejestracyjnych.

Ostatecznie 43-latka przewieziono do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Teraz będzie odpowiadać zgodnie z kodeksem karno-skarbowym, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: