Śmiertelny karambol na A1 – Kia Cee’d wjechała w lawetę

Śmiertelny karambol na A1 – Kia Cee’d wjechała w lawetę

W wypadku na autostradzie A1 w okolicy węzła Kutno Północ zginął pasażer osobowej Kia Cee’d, która wjechała w stojącą na pasie awaryjnym lawetę.

Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce w sobotę 3 grudnia po godzinie 7:00 na 233 kilometrze autostrady A1 w kierunku Gdańska.

Jadący lawetą na podwoziu Renault Master kierowca zauważył leżącą na dachu Toyotę Corollę i zatrzymał się, aby udzielić pomocy poszkodowanemu.

Reklama

Chwilę później w stojącą na pasie awaryjnym lawetę wjechała rozpędzona Kia Cee’d, która w wyniku uderzenia stanęła w płomieniach.

Zobacz też: Mercedes Sprinter w rzece – nietypowy wypadek pod Olsztynem

Jadące za osobową Kią ciężarowe Volvo z przyczepą zaczęło gwałtownie hamować i  uderzyło w dwa inne auta, aby po chwili zatrzymać się w poprzek drogi.

W wypadku zginął pasażer Kia Cee’d, która uderzyła prawym przodem w najazd lawety. Ciężko rannego kierowcę osobówki ewakuował z miejsca wypadku helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a dwaj pozostali poszkodowani zostali karetkami przewiezieni do szpitala.

Zobacz też: Jak przygotować busa do zimy – poradnik dla kierowców (zdjęcia)

Działania ratownicze na autostradzie A1 – włącznie z neutralizacją plam ropopochodnych oraz uprzątnięciem części z rozbitych pojazdów – trwały ponad 5 godzin. Teraz szczegółowy przebieg wypadku bada policja.

Źródło zdjęć: OSP Łanięta

Podziel się: