Reklama

Sprawdzali busy przez 3 dni – zatrzymali 22 przeładowane

Sprawdzali busy przez 3 dni – zatrzymali 22 przeładowane

Zachodniopomorski ITD sprawdzał busy podczas 3-dniowej akcji. Wśród zatrzymanych pojazdów aż 22 były przeładowane.

W dniach od 8 do 10 listopada zachodniopomorscy inspektorzy ITD przeprowadzili wzmożoną akcję kontrolną skupiając się na pojazdach dostawczych z dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 tony.

Podczas 3-dniowych działań zatrzymano aż 22 przeładowane busy – część z nich wykonywała m.in. dystrybucję lokalną a część przewoziła rusztowania lub towary dla hurtowni budowlanej.

Reklama

Wśród przeciążonych dostawczaków najcięższy ważył 6,8 tony, za co kierujący otrzymał maksymalny mandat karny, na jaki pozwala art. 97 Kodeksu wykroczeń.

Sprawdzali busy przez 3 dni - zatrzymali 22 przeładowane
I tak w koło Macieju. Inspektorzy wyłapują co jakiś czas pojazdy ciężarowe z DMC do 3,5 tony, które nagminnie są przeciążane. Podczas 3-dniowej akcji w Zachodniopomorskiem najcięższy z busów ważył niemal drugie tyle niż pozwalała na to dopuszczalna masa całkowita pojazdu.

We wszystkich przypadkach kierowcom przeładowanych busów zakazano dalszej jazy do momentu doprowadzenia pojazdów do odpowiedniego dla nich DMC.

Ponadto w jednym przypadku zatrzymano w systemie CEPiK dowód rejestracyjny za niesprawne oświetlenie.

Z kolei jeszcze inny dostawczak był niedopuszczony do ruch, co w konsekwencji zakończyło się ukaraniem kierowcy mandatem karnym oraz zakazem dalszej jazdy.

Źródło zdjęć: WITD Szczecin

Podziel się: