Stabilizator na trytytkach a na najeździe minikoparka

Stabilizator na trytytkach a na najeździe minikoparka

Lubuskie ITD zatrzymało autolawetę do kontroli – stabilizator był zamontowany na trytytkach a na najeździe minikoparka.

W środę 7 lipca na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie pod Świebodzinem inspektorzy ITD zwrócili uwagę na autolawetę przewożącą na najeździe minikoparkę.

Lubuskie „Krokodyle” oczywiście podejrzewali przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu, ale okazało się, że to dopiero początek wykrytych nieprawdiłowości.

Reklama

Oczywiście zarejestrowane na 3500 kg Iveco Daily ważyło nieco więcej niż powinno, bo 4400 kg. W trakcie sprawdzania stanu technicznego pojazdu okazało się, że podłoga najazdu jest popękana oraz pęknięta jest podpora silnika.

Zobacz też: Iveco Daily I generacji do kupienia na olx – to ten od Złomnika

Dodatkowo inspektorzy ITD zauważyli skorodowane elementy mocujące drążek stabilizatora tylnej osi pojazdu a sam stabilizator ktoś zamontował za pomocą „trytytek”!

Do tego ITD miało zastrzeżenia do mocowania minikoparki, która była zabezpieczona przy pomocy zużytych pasów transportowych.

Ostatecznie kierowca „Dajlaka” ukarany został mandatami w łącznej wysokości 800 złotych. Ponadto „Krokodyle” zatrzymali dowód rejestracyjny niesprawnego pojazdu, który wraz z ładunkiem został usunięty z drogi.

Źródło zdjęć: WITD Gorzów Wielkopolski

Podziel się: