Reklama

Tak się wozi na Wyspach – felga Transita miała 2 z 6 śrub

Tak się wozi na Wyspach – felga Transita miała 2 z 6 śrub

DVSA, czyli brytyjski odpowiednik ITD, opublikował dzisiaj post z przeciążonym i niesprawnym Transitem. Jedna z felg miała 2 z 6 śrub…

Choć do kontroli autolawety na podwoziu Forda Transita doszło w poniedziałek 4 marca, to dopiero dzisiaj DVSA (z ang. Driver and Vehicle Standards Agency) opublikowała komunikat dotyczący tego pojazdu, który ściągnięto z autostrady M1 w pobliżu Watford Gap w angielskim hrabstwie Northamptonshire.

Inspektorzy DVSA podczas swoich działań stwierdzili, że wioząca Volvo XC90 3,5-tonowa autolaweta była przeładowana o 1 tonę, ale to stan techniczny Transita wzbudził największe zastrzeżenia.

Reklama

Otóż w ramach kontroli ustalono, że na tylnej prawej feldze nie stwierdzono 4 z 6 śrub mocujących felgę. Do tego jedna z opon Transita była przebita, a kolejna kompletnie łysa. Jeszcze inna miała przecięcie, z którego wystawał stalowy kord.

Po skierowaniu na wagę stacjonarną w Crisk okazało się, że DMC autolawety przekroczone zostało o 1000 kg.

Jakby tego było mało ściągnięta z „M1-ki” do punktu kontrolnego w Crick przy skrzyżowaniu z A428 przeładowana autolaweta nie miała działającego hamulca pomocniczego.

Ostatecznie zarówno kierowca Transita, jak właściciel pojazdu będą ścigani za wszystkie stwierdzone wykroczenia, ale w komunikacie nie podano konkretów w tej kwestii.

Źródło zdjęć: DVSA

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =