Reklama
stats

Tak się wozi złom autolawetą? Nieprawidłowości nie stwierdzono

Tak się wozi złom autolawetą? Nieprawidłowości nie stwierdzono

W internecie ukazały się zdjęcia autolawety z dwoma wrakami aut na najeździe. Czy tak się wozi złom autolawetą? Policjanci nie stwierdzili nieprawidłowości!

Na facebookowej grupie Fotografia Ratownictwa Z Głogowa pojawiły się dwa zdjęcia, które rozprzestrzeniły się po polskim internecie wzbudzając sporo emocji.

Zobacz też: Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce – rekord w 2018 roku

Reklama

W poniedziałek 14 stycznia, około godziny 12:00 na trasie między Żukowicami a Głogowem (woj. dolnośląskie) policyjny patrol zatrzymał jadącego tamtędy Volkswagena, którym przewożono karoserie dwóch samochodów.

 Nietypowo załadowane jeden na drugim wraki wzbudzały sporą ciekawość na drodze, ale – jak się okazało – transport odbywał się całkowicie zgodnie z prawem.

– Przewożone na złom dwa pojazdy były prawidłowo załadowane i umocowane pasami. Policjanci nie stwierdzili nieprawidłowości – informuje podinspektor Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Oznacza to, że przewożony autolawetą ładunek był dobrze zabezpieczony przed przemieszczeniem, a wysokość Volkswagena z wrakami nie przekraczała 4 metrów wysokości. Do tego kontrolowany pojazd nie był przeładowany (na zdjęciach powyżej widać, że z obu samochodów została w zasadzie tylko niekompletna karoseria).

Źródło zdjęć: facebook.com/FotografiaRatownictwaZGlogowa

Podziel się: