Uszkodzone zawiasy skrzydeł a ładunek niezabezpieczony

Uszkodzone zawiasy skrzydeł a ładunek niezabezpieczony

W tym wypadku mogło dojść do tragedii! Bus miał uszkodzone zawiasy skrzydeł a ładunek przewożony na pace furgonu był niezabezpieczony.

We wtorek krakowscy inspektorzy GITD z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej patrolując drogę krajową nr 94 zatrzymali w Olkuszu dostawcze Iveco Daily.

Powodem kontroli był zły stan techniczny pojazdu. Okazał się, że drzwi ładowni miały uszkodzone zawiasy, co groziło samoczynnym otwarciem w trakcie jazdy. Tym bardziej było to niebezpieczne dla innych użytkowników dróg, bowiem na pace „blaszki” przewożono ładunek bez jakiegokolwiek zabezpieczenia.

Reklama

Ponadto „Krokodyle” od kontroli opłat e-TOLL zauważyli, że Daily ma skorodowane elementy konstrukcyjne pojazdu a także uszkodzony oraz niesprawny drogomierz.

Jakby tego było mało spod auta wyciekały płyny eksploatacyjne a i oświetlenie furgonu było niekompletne. Do tego „blaszka” miała niesprawny hamulec roboczy oraz brakowało sygnału dźwiękowego.

Na koniec warto dodać, że od niemal roku biały dostawczak nie posiadał ważnego badania technicznego, więc ostatecznie inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali dalszej jazdy. Ponadto kierowca ukarany został mandatem karnym.

Źródło zdjęć: GITD

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Paweł

    Kolejna brawurowa akcja polskich służb kontrolnych, aż serce się raduję. A „stonogi” jak codziennie wyjezdzaly z Trójmiasta tak wyjeżdżają, ale ITD z racji, że pensje mają z dupy to musza z czegoś żyć. I tak jak każdy wie skąd wyjeżdżają, czyje są, to jeżdżą sobie dalej.

Komentarze zamknięte.