Reklama

Volkswagen Poznań wznawia produkcję samochodów od 27 kwietnia

Volkswagen Poznań wznawia produkcję samochodów od 27 kwietnia

Po 5-tygodniowej przerwie Volkswagen Poznań wznawia produkcję samochodów od 27 kwietnia. Rozpoczęcie montażu dostawczych aut ma następować etapami.

W czwartek 16 kwietnia marka Volkswagen Samochody Dostawcze poinformowała, że wznowi produkcję w swoich zakładach w w Polsce i w Niemczech.

Zobacz też: Volkswagen Poznań wstrzymuje produkcję pojazdów przez COVID-19

Reklama

Rozbudowa zakładu Volkswagen Poznań w Antoninku, gdzie produkowany jest nowy Caddy V generacji, pochłonęła ponad 400 milionów euro.

Od poniedziałku 27 kwietnia największy producent samochodów w Polsce, czyli spółka Volkswagen Poznań stopniowo będzie uruchamiać produkcję m.in. modeli T6.1, nowego Caddy V oraz największego z gamy Craftera, którego fabryka znajduje się w Białężycach pod Wrześnią.

Poza produkcją użytkowych modeli pojazdów w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni, Volkswagen Samochody Dostawcze uruchomi po 5-tygodniowej przerwie także montaż aut w zakładzie w Hanowerze.

Zobacz też: Volkswagen Caddy V – dane techniczne, nowe systemy bezpieczeństwa

Rozruch w zakładach Volkswagena następować będzie etapami, a wielkość produkcji uzależniona będzie od dostępności części, rozporządzeń administracyjnych, rozwoju sytuacji na rynkach zbytu i związanych z nią kalendarzy produkcyjnych.

Przy okazji warto dodać, że – zgodnie z ustaleniami zawartymi ze związkiem zawodowym OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań – pracownicy zatrudniającej ponad 11 000 osób spółki otrzymać mają 100% płatnej pensji, pomimo wstrzymania produkcji w wielkopolskich zakładach od czwartku 19 marca.

Źródło zdjęć: Volkswagen

Podziel się: