Reklama

Volkswagen T5 z 6-metrową skrzynią i z 3500 kg DMC na otomoto.pl

Volkswagen T5 z 6-metrową skrzynią i z 3500 kg DMC na otomoto.pl

Czytelnik Tomek podesłał link do bardzo ciekawego ogłoszenia na otomoto.pl. Do kupienia jest Volkswagen T5 z 6-metrową skrzynią i z 3500 kg DMC.

Wystawiony na serwisie ogłoszeniowym Volkswagen Transporter od razu rzuca się w oczy. Robota fabryki kończy się zaraz za tylną kabiną.

Dalej aluminiowa zabudowa do przewozu długich, aczkolwiek niezbyt ciężkich ładunków. Jak wynika z informacji zawartych w ogłoszeniu za taką przeróbkę „T5-ki” odpowiada niemiecka firma FGS GmbH.

Reklama

I tak czarny Volkswagen Transporter ma aż 3,5-tonowe DMC a długość skrzyni to 6,1 metra przy szerokości 2,3 metra oraz z 50-centymetrowymi burtami.

Sprzedający podaje, że rzeczywista ładowność tak skompletowanego pojazdu to 1275 kg, co wydaje się prawdziwą wartością.

Zobacz też: Renault Master z Krosna z bardzo długą zabudową – zdjęcia od Pawła

O ile sama zabudowa i ładowność są jak najbardziej na plus, to niestety pod maską „T5-ki” pracuje silnik 2.0 BiTDI o mocy 180 KM.

Dlaczego niestety? Bo wysokoprężna jednostka EA189 o kodzie CFCA, czyli właśnie 180-konny turbodiesel, ma poważny problem z zaworem EGR, który może doprowadzić do całkowitego uszkodzenia silnika.

Zobacz też: Volkswagen T5 z wadliwym silnikiem 2.0 BiTDI – przyczyną EGR

Jeżeli jednak ktoś byłby zainteresowany tym bardzo długim Volkswagenem Transporterem, to bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: otomoto.pl

Podziel się: