W Dover znowu wyłapywali busy. Najcięższy ważył ponad 7300 kg

W Dover znowu wyłapywali busy. Najcięższy ważył ponad 7300 kg

W brytyjskim porcie Dover znowu wyłapywali busy z przekroczonym DMC. Najcięższy z przeciążył ponad 7300 kg

W niedzielę 26 lutego po raz kolejny policjanci z portowego komisariatu w Dover przeprowadzili szybką akcję ukierunkowaną na samochody dostawcze z przekroczoną dopuszczalną masą całkowitą.

W niespełna 20 minut zatrzymano trzy przeciążone busy, z czego najcięższy z nich miał przekroczone 3,5-tomnowe DMC o 109%, co daje po przeliczeniu jakieś 7315 kg.

Reklama

Oczywiście wszystkie busy zostały zatrzymane i zablokowane specjalnymi linkami do czasu rozładowania nadmiaru towaru na inne pojazdy.

W przypadku najcięższego z całej trójki dostawczaka kierowca powinien stanąć przed lokalnym sądem za spowodowanie zagrożenia w ruchu, kiedy przekroczenie DMC przekracza ponad 30%.

Przy okazji warto dodać, że brytyjskie służby w ostatnim coraz częściej kontrolują lekkie pojazdy użytkowe wjeżdżające na teren portu w hrabstwie Kent. Z drugiej strony ilość wykrytych nieprawidłowości sprawia, że problem przeładowanych busów pochodzących m.in. z Europy Wschodniej został zauważony przez Brytyjczyków w ostatnim czasie i stąd większa częstotliwość takich akcji.

Źródło zdjęć: Kent Police

Podziel się: