Reklama

Ważące prawie 9 ton Iveco Daily zatrzymane w brytyjskim Dover

Ważące prawie 9 ton Iveco Daily zatrzymane w brytyjskim Dover

Niestety lokalna policja nie podała pochodzenia międzynarodówki. Ważące blisko 9 ton Iveco Daily zatrzymano w brytyjskim porcie w Dover.

Zaczęło się typowo, a więc od tego, że w niedzielną noc 12 lutego policjanci z hrabstwa Kent zwrócili uwagę na mocno ugięte opony w Iveco Daily z kurnikiem Lamico na dachu kabiny.

Czy to był jednak bus z Polski? Nie wiadomo, bo przecież i mógłby to być pojazd przewoźnika z Czech czy Litwy.

Reklama

W każdym razie zarejestrowana na 3,5 tony międzynarodówka została zważona a wynik wskazał przekroczenie DMC o 155%, co oznacza realną wagę na poziomie 8920 kg!

W przypadku tak znacznego przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej sprawa trafić powinna do sądu. Do tego – co widać na załączonym zdjęciu zrobionym w porcie w Dover – bus został zablokowany poprzez stalową linkę zapiętą na przednim kole Daily.

Samo zdjęcie wspomnianej linki będzie możliwe dopiero po przeładunku busa i kosztuje 80 funtów. Jednak zdecydowanie większe koszty poniesie przewoźnik i kierowca, którzy staną przed lokalnym sądem za – jak można się spodziewać – sprowadzenie niebezpieczeństwa na drodze z powodu np. przeładowania mającego wpływ na niestabilność pojazdu podczas jazdy.

Źródło zdjęć: Kent Police

Podziel się: