Reklama

Wydachowali Trafica w środku nocy – znaleźli ich 3 kilometry dalej

Wydachowali Trafica w środku nocy – znaleźli ich 3 kilometry dalej

Pod Grudziądzem dwaj nastolatkowie wydachowali Trafica. Policjanci znaleźli ich 3 kilometry dalej, bo uciekli zostawiając minibusa.

Policjanci z Grudziądza otrzymali w piątek 13 stycznia po godzinie 2 w nocy zgłoszenie u dachowaniu minibusa w miejscowości Pokrzywno na drodze wojewódzkiej 534..

Świadek będący na miejscu przekazał funkcjonariuszom, że tuż po zdarzeniu z pojazdu wyszło dwóch mężczyzn, którzy po chwili oddalili się w nieznanym kierunku.

Reklama

Niedługo potem policjanci zatrzymali dwie osoby: 18-latka i 19-latka, którzy dotarli do oddalonego o 3 kilometry dalej Okonina.

Młodszy z nich przyznał się do kierowania Renault Trafic pomimo braku uprawnień, czym tłumaczyli oddalenie się od przewróconego na dach auta.

Na szczęście w wyniku dachowania na DW 534 nikt nie został poszkodowany.

Z uwagi na podejrzane zachowanie dwóch mieszkańców Grudziądza od obu kierowcy i pasażera pobrano krew do badań na zawartość substancji niedozwolonych.

Teraz w zależności od badań toksykologicznych kierowca Trafica może odpowiadać za jazdę pod wpływem środków zakazanych.

Jeżeli wynik będzie pozytywny, 18-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Do tego za jazdę bez uprawnień grozi młodemu grudziądzaninowi kolejna grzywną oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie mniejszy niż 6 miesięcy.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: