Wyprzedzał na zebrach i kierował po alkoholu Vito bez uprawnień

Wyprzedzał na zebrach i kierował po alkoholu Vito bez uprawnień

W czwartek zatrzymano 38-latka, który wyprzedzał na dwóch następujących po sobie zebrach. Wyszło, że kierował Vito po alkoholu bez uprawnień.

Policjanci z Grudziądza zatrzymali do sprawdzenia czarnego Mercedesa Vito prowadzonego przez mężczyznę, który na oczach funkcjonariuszy na ulicy Droga Mazowiecka wyprzedzał inne pojazdy na dwóch bezpośrednio następujących po sobie oznakowanych przejściach dla pieszych, za co grozi 1500 złotych mandatu.

W trakcie kontroli wyszło na jaw, że 38-letni mieszkaniec Grudziądza kierował w stanie po spożyciu alkoholu, bowiem badanie wydychanego powietrza wskazało 0,4 promila, za co z kolei grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych grzywny.

Reklama

Jednak to nie koniec całej historii: mężczyzna z czarnego W638 nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż stracił kilka lat wcześniej za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Teraz 38-latek stanie przed sądem, który zajmie się m.in jazdą bez uprawnień, za co grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: