Reklama

Z pocztowego Sprintera aż wypadł chleb. Sprawca po narkotykach

Z pocztowego Sprintera aż wypadł chleb. Sprawca po narkotykach

Po uderzeniu w tył pocztowego Sprintera kontener przewrócił się na bok i aż wypadł z niego chleb. Sprawca kolizji był po narkotykach.

Kierujący VW nie jechał powoli, co wnioskować można po uszkodzeniach w obydwu pojazdach oraz po tym, że Sprinter aż został zepchnięty z drogi.

W sobotę 8 kwietnia na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Ciepielów Kolonia pod Lipskiem (woj. mazowieckie) doszło do zdarzenia z udziałem Volkswagena Passata i Mercedesa Sprinter.

Według policyjnych ustaleń 19-letni kierowca osobówki jadąc z dużą prędkością w kierunku Zwolenia nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył „903-ki” z zabudową kontenerową. W konsekwencji 32-latka kierująca pocztowym Mercedesem zaadaptowanym na obwoźny sklep zjechała na pobocze uderzając po drodze w znak drogowy a potem i w drzewo.

Reklama

Ostatecznie służący kiedyś w niemieckiej poczcie Sprinter przewrócił się na lewy bok, a kobieta prowadząca busa trafiła do szpitala z obrażeniami ciała.

Kolor i zabudowa Kögel wskazuje, że to były pocztowy dostawczak Deutsche Post DHL.

Jak się okazało potem, najechanie na tył nie było związane tylko z małym doświadczeniem 19-letniego kierowcy Passata.

Pomimo, że prowadzący osobówkę był trzeźwy, to badanie narkotestem okazało się pozytywne.

Funkcjonariusze z komendy w Lipsku pobrali krew młodego mężczyzny, aby potwierdzić, że był pod wpływem środków niedozwolonych.

Z uwagi na potrzebę wykonania czynności procesowych na miejscu zdarzenia krajowa droga nr 79 była całkowicie zablokowana. Teraz policjanci prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Wszystko na to wskazuje, że 19-latek stanie przed sądem. Jeżeli zdarzenie pod Lipskiem zostanie zakwalifikowane jako kolizja drogowa, kierowca Passata będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym pod działaniem środków odurzających, za co grozi m.in. do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Prawdziwy Polak

    Wy jebane polskie kurwy drogowe. Jak was spotkam na drodze to się wam zesram rzadkim gównem na łeb i do mordy.

Komentarze zamknięte.