Reklama

Z ważącego 9 ton busa odpadło koło i uszkodziło bak w ciężarówce

Z ważącego 9 ton busa odpadło koło i uszkodziło bak w ciężarówce

Na obwodnicy Niemodlina z ważącego ponad 9 ton busa odpadło koło i uszkodziło bak w ciężarówce powodując wyciek 500 litrów paliwa.

W poniedziałek 24 stycznia na obwodnicy Niemodlina w ciągu drogi krajowej nr 46 doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia.

Z jadącego Iveco Daily na wskutek znacznego przeładowania odpadło jedno z kół powodując uszkodzenie elementów nadwozia i ramy nośnej dostawczaka.

Reklama

Do tego na urwane koło najechała ciężarówka w wyniku czego uszkodzeniu uległ jej zbiornik paliwa – po rozszczelnieniu baku wyciekło 500 litrów oleju napędowego.

Zobacz też: Mandaty karne 2022 – wybrane grzywny dla kierowców busów

Na miejscu zjawiła się policja oraz wezwani przez funkcjonariuszy inspektorzy ITD.

Po zważeniu busa okazało się, że pomimo wpisu w dowodzie rejestracyjnym określającym DMC na 3490 kg dostawczy pojazd ważył 9050 kg!

W trakcie sprawdzania dokumentów Iveco wyszło na jaw, że pojazd ten nie posiadał również ważnych badań technicznych.

Opolskie „Krokodyle” ukarały kierującego busem maksymalnym 3000-złotowym mandatem za umieszczenie na pojeździe ładunku w sposób powodujący przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu.

Kolejnymi mandatami, w tym 1000-złotowym za spowodowanie zagrożenia na drodze, prowadzący Dajlaka otrzymał już od policjantów.

Źródło zdjęć: WITD Opole

Podziel się: