Zadbany Mercedes-Benz T1 z 1996 roku na gieldaklasykow.pl

Zadbany Mercedes-Benz T1 z 1996 roku na gieldaklasykow.pl

Kto by nie chciał takiej „Kaczki”! Zadbany Mercedes-Benz T1 z 1996 roku na gieldaklasykow.pl wyceniony został na 19 999 złotych.

Są takie miejsca w polskim internecie, które odwiedzam mniej lub bardziej regularnie.

Jedną z tych stron www częściej nawiedzanych przeze mnie jest gieldaklasykow.pl, gdzie publikowane są oferty sprzedaży youngtimerów czy zabytkowych samochodów na „żółtych” już tablicach.

Reklama

Wśród wielu oferowanych w ostatnim czasie pojazdów znalazła się pięknie utrzymana „Kaczka” z 1996 roku, której przebieg – jak wynika z treści ogłoszenia – to tylko 178 203 kilometrów.

Zobacz też: Pęknięty Mercedes T1 uruchamiany na śrubokręt

Znając osiągnięcia innych „Kaczek” można pokusić się o stwierdzenie, że oferowany do sprzedaży Mercedes-Benz T1 napędzany 5-cylindrowym silnikiem Diesla 2.9 o mocy 95 KM jeszcze jest na dotarciu 😉

Wyceniona na 19 999 złotych „Kaczka” to 7-osobowa wersja, która wyposażona została m.in. w wspomaganie kierownicy, oryginalne podgrzewane lusterka, ogrzewanie postojowe Webasto, czy oryginalne halogeny!

Dla przypomnienia dodam, że w 1996 roku w Lublinie dalej produkowano Żuka, który wspomagania kierownicy nie miał nawet w opcji 🙂

Zobacz też: Żuk A13 z silnikiem V8 od Mercedesa i “automatem” za 8000 zł

Spójrzcie na ten cienki wieniec kierownicy!

Warto także rzucić okiem na zestaw wskaźników z wyskalowanym do 140 km/h prędkościomierzem, którego wielkości nie powstydziłby się autobus!

No i do tego te olbrzymie – jak na dzisiejsze standardy – lampki kontrolne w tym podgrzewaczy świec żarowych.

Ok, na jednym ze zdjęć widać, że dwa pojedyncze fotele mają inną tapicerkę, niż tylna 3-osobowa kanapa i przednie fotele, ale ich wymiana nie powinna być żadnym problemem.

Jeżeli więc ktoś byłby bardziej zainteresowany taką „210-tką” z małym nalotem, to bezpośredni lin do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: Giełda klasyków

Podziel się: