Reklama

10 400 kg ważyło Iveco Daily zatrzymane na S7 koło Grójca

10 400 kg ważyło Iveco Daily zatrzymane na S7 koło Grójca

Aż 10 400 kg ważyło Iveco Daily zatrzymane na S7 koło Grójca przez mazowieckich „Krokodyli” – to kolejna ciężarówka zarejestrowana z 3,5-tomowym DMC.

Równo 500 złotych… Tyle wynosi maksymalny mandat za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej w samochodzie dostawczym.

I to nawet, jeżeli zatrzymany pojazd w ładunkiem waży 10 400 kg zamiast 3 500 kg…

Reklama

A tak właśnie było w przypadku kierowcy dostawczaka, który został w środę 6 marca zatrzymany przez inspektorów ITD na odcinku ekspresowej „siódemki” w Zaborowie koło Grójca.

Gdyby widoczne na zdjęciach Iveco Daily było zarejestrowane tak, jak być powinno (ciężarówka z 6500 kg DMC), kara mogłaby być nawet i 20-krotnie większa.

Zwłaszcza biorąc pod uwagę przekroczenie dopuszczalnych nacisków na osie pojazdu – na wagach ITD wyszło, że ten Ivan miał 2550 kg na przedniej oraz 7850 kg na tylnej osi!

Zobacz też: VW LT ważył 14 ton – rekord Polski przeciążenia dostawczaka

Zarejestrowane na 3,5 tony Iveco Daily było kiedyś ciężarówką i podlegało pod wszystkie przepisy transportowe o czym świadczyła naklejka o tym, że w pojeździe było kiedyś tachograf.

Do tego na zabudowie „Krokodyle” odkryli tabliczkę znamionową mówiącą informującą, że ta Ivonka to seria 65 z DMC na poziomie 6 500 kg.

Ostatecznie poza mandatem kontrola zakończyła się zabranym dowodem rejestracyjnym auta. Powód? „Krokodyle” mieli podejrzenie „niezgodności masy własnej z wpisem znajdującym w tym dokumencie”.

Zobacz też: Mercedes Vario z zaniżonym DMC – na pusto wyszło 3 700 kg

Pytanie teraz brzmi: czy znajdzie się taki odważny diagnosta, który potwierdzi oficjalnym dokumentem, że takie Iveco Daily na bliźniakach i z zabudową kontenerową waży tyle, co wpisano w dowód rejestracyjny auta? 🙂

Źródło zdjęć: GITD

Podziel się: