Reklama

Dwóch pijanych kierowców busów wpadło na ważeniu w Szczecinie

Dwóch pijanych kierowców busów wpadło na ważeniu w Szczecinie

Jeden miał 0,34 a drugi 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – w poniedziałek dwóch pijanych kierowców busów wpadło na ważeniu w Szczecinie.

W poniedziałek inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Szczecinie prowadzili na ulicy Szosa Stargardzka działania mające na celu wyeliminowanie przeładowanych samochodów dostawczych do 3,5 tony DMC.

Zobacz też: Sprinter z przebiegiem ponad 2 000 000 km – na liczniku ubyło milion

Reklama

Wśród zatrzymanych do kontroli kierowców busów aż dwóch było pijanych.

Po wezwaniu na punkt kontrolny patrolu policji okazało się, że jeden z nietrzeźwych miał  0,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Drugi z nietrzeźwych kierowców wydmuchał na alkomacie jeszcze wyższy wynik, bo 0,7 promila.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców odpowiadać będzie za wykroczenie, bowiem prowadził samochód w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2, do 0,5 promila) za co grozi grzywna w wysokości od 50 zł do 5 000 zł lub do 30 dni aresztu, ale też zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat oraz 10 punktów karnych.

Zobacz też: Zabudowy osobowe z poświadczeniem od 15 stycznia 2020

Z kolei mężczyzna, który wydmuchał 0.7 promila kierował busem już w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila), a to według polskiego prawa już przestępstwo.

Grozi mu teraz wysoka grzywna uzależniona od dochodów lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat. Do tego obligatoryjnie zasądzane są świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej od 5000 zł  w górę (nawet do 60 000 zł).

Źródło zdjęć: WITD Szczecin

Podziel się: