Ładowność przekroczona o 900% – Iveco Daily wiozło alkohol

Ładowność przekroczona o 900% – Iveco Daily wiozło alkohol

Inspektorzy ITD wyliczyli, że ładowność przekroczona została o 900%. Kierowca Iveco Daily, które wiozło alkohol, ukarany został mandatem.

Inspektorzy z kłodzkiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali we wtorek 29 czerwca w godzinach porannych dostawcze Iveco Daily.

Przewożący napoje alkoholowe pojazd skierowano na wagę, gdzie okazało się, że przekroczono o 5480 kg dopuszczalną masę całkowitą. Przeciążony bus z 3,5-tonowym DMC miał wpisane w dowodzie rejestracyjnym 700 kg legalnej ładowności, więc „Krokodyle” wyliczyły, że ten parametr został przekroczony o 900%.

Reklama

Zobacz też: Autonomiczny kurierski Ford Transit na testach w Europie

Do tego po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że znaczne przekroczenie DMC dostawczaka to nie pierwszyzna ani dla kierowcy, ani dla przewoźnika.

Ostatecznie kierujący Iveco Daily mężczyzna ukarany został maksymalnym 500-złotowym mandatem a do tego musiał on rozładować nadmiar przewożonego na busie towaru.

Co ciekawe, dolnośląscy inspektorzy nie zatrzymali dowodu rejestracyjnego pojazdu, chociaż ich koledzy z innych oddziałów w kraju potrafią zatrzymać dokumenty auta podając za powód „uzasadnione podejrzenie uszkodzenia istotnych elementów konstrukcyjnych pojazdu”.

Źródło zdjęć: WITD Wrocław

Podziel się: