Reklama

Mołdawski bus z kolcami na oponach – kierowca stracił prawo jazdy

Mołdawski bus z kolcami na oponach – kierowca stracił prawo jazdy

Przeładowany i niesprawny mołdawski bus z kolcami na oponach – kierowca stracił prawo jazdy za przewóz 10 pasażerów, chociaż auto zarejestrowano na 7 osób.

W środę 5 lutego inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku brali udział w czynnościach kontrolnych wraz ze Strażą Graniczną na drodze krajowej nr 19.

Wśród zatrzymanych w miejscowości Piotrowo pojazdów był Mercedes Sprinter. Zarejestrowany na 7 osób bus przewoził 10 pasażerów wraz z kierowcą.

Reklama

Ponadto po zważeniu okazało się, że samochód ważył 3900 kg, a nie powinien przekroczyć 2800 kg, bo tyle wynosiło DMC tego egzemplarza.

Do tego dzieci jadące w busie nie jechały w wymaganych przepisami fotelikach. Jakby było tego mało, opony w samochodzie posiadały zabronione elementy przeciwślizgowe (kolce), a lampy przednie były uszkodzone.

Zobacz też: Mercedes Sprinter z V8 o mocy 306 KM do kupienia na olx.pl

Do tego ze Sprintera wyciekały płyny eksploatacyjne a światła cofania były niesprawne.

Kierujący busem mężczyzna ukarany został mandatami karnymi na łączną kwotę 650 zł, a przybyli na miejsce kontroli policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy za przewóz osób w nadmiernej ilości. Ponadto do czasu usunięcia usterek w aucie zakazano dalszej jazdy.

Źródło zdjęć: WITD Białystok

Podziel się: