Reklama

 

Opel Vivaro bez przeglądu a przyczepa na innych tablicach

Opel Vivaro bez przeglądu a przyczepa na innych tablicach

Zatrzymany na drodze krajowej nr 16 furgon nie miał ważnych badań technicznych a na przyczepie były podmienione tablice rejestracyjne.

We wtorek 29 września na DK 16 pod Olsztynem inspektorzy z wydziału kontroli opłat elektronicznych zatrzymali do sprawdzenia biały furgon z 2-osiową przyczepą.

Zobacz też: Salon Online 2.0 – wyszukiwarka pojazdów Mercedes-Benz Vans

Reklama

Po sprawdzeniu w bazie danych inspektorzy ustalili, że na przyczepie widnieje inny numer VIN, inne jest też DMC a nawet liczba osi się nie zgadza.

Kierowca zestawu przyznał w końcu, że przełożył tablicę rejestracyjną od innej przyczepy, bo nie była zarejestrowana, czyli nie miała ani OC, ani badania technicznego.

Jakby tego było mało wyszło na jaw, że i Opel Vivaro nie miał ważnego przeglądu.

Ostatecznie “Krokodyle” ukarały kierowcę “blaszki” mandatem karnym i wydali zakaz dalszej jazdy niezarejestrowaną przyczepą.

Zobacz też: Tak się jeździ na budowie – Ford Transit bez OC a kierowca bez B+E

Z powodu braku ważnych badań technicznych zatrzymano także dowód rejestracyjny furgonu. I na koniec z powodu braku ważnej policy OC dla przyczepy powiadomiony został Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

W przypadku UFG za brak OC kara może sięgnąć 870 zł, jeżeli okres pozostawania bez ochrony ubezpieczeniowej w danym roku kalendarzowym przekroczył 14 dni.

Źródło zdjęcia: GITD

Podziel się: