Reklama

Ściągnęli na wagę 56 busów: 38 mandatów i 5 zatrzymanych dowodów

Ściągnęli na wagę 56 busów: 38 mandatów i 5 zatrzymanych dowodów

Lubelscy policjanci korzystając m.in. motocykli ściągnęli na wagi ITD 56 busów. Efekt? 38 mandatów i 5 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych.

Opierając się na statystykach z poprzednich lat inspektorzy Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie, wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, przeprowadzili w środę 10 maja akcję ukierunkowaną na pojazdu ciężarowe z DMC do 3,5 tony.

W działaniach wykorzystano motocykle służbowe, aby ściągać wytypowane busy z okolic lubelskich centrów logistycznych i placów budów na punkt wagowy ITD zlokalizowany w położonej na południowy wschód od Lublina miejscowości Kalinówka.

Reklama

Lubelscy inspektorzy ITD zapowiadają, że kontrole pojazdów dostawczych będą kontynuowane we współpracy z funkcjonariuszami policji.

Łącznie zważono 56 pojazdów z czego w aż 38 przypadkach stwierdzono wykroczenie polegające na przekroczeniu dopuszczalnych parametrów wagowych oraz niezabezpieczeniu ładunku.

Podczas środowej akcji „rekordzista” ważył 7400 kg, za co otrzymał największy przewidziany w art. 97 Kodeksu wykroczeń mandat karny w wysokości 3000 zł.

Ponadto lubelscy „Krokodyle” przy pomocy m.in. „misiaczków na hulajnogach” zatrzymali również 5 dowodów rejestracyjnych dostawczaków z uwagi na zły stan techniczny pojazdów czy brak badań technicznych.

W ciągu trwania całej akcji na kierujących nałożono 38 mandatów karnych. Oczywiście, aby kontynuować dalej transport, przeciążone busy musiały zostać rozładowane do poziomu DMC na miejscu kontroli.

Lubelskie ITD podsumowując akcję kontrolną busów w Kalinówce zapowiedziało już oficjalnie, że „współpraca służb w zakresie kontroli ważeniowych pojazdów dostawczych będzie kontynuowana”.

Źródło zdjęć: WITD Lublin

Podziel się: