Ten Sprinter to ciężarówka – brak tachografu i licencji oraz badań

Ten Sprinter to ciężarówka – brak tachografu i licencji oraz badań

Ten Sprinter to ciężarówka – brak tachografu i licencji oraz badań lekarskich czy psychotechnicznych kierowcy to problem też dla zarządzającego transportem.

W środę 18 września wielkopolscy inspektorzy ITD prowadzili działania kontrolne przy drodze krajowej nr 32 na parkingu przed miejscowością Granowo.

Zobacz też: Litewska firma przerabia Iveco Daily na hybrydy PHEV

Reklama

Wśród wytypowanych do sprawdzenia pojazdów był biały Mercedes Sprinter II generacji.

Jak można się domyślać „Krokodyle” widząc busa na bliźniakach oraz z windą samozaładowczą podejrzewali, że dostawczak ten będzie przeładowany.

Okazało się jednak, że widoczna na zdjęciach „906-tka” zarejestrowana została zgodnie z fabrycznym oznaczeniem modelowym, czyli na 5 ton dopuszczalnej masy całkowitej.

Wobec tego kierowcę pełnoprawnej z prawnego punktu widzenia ciężarówki poproszono o prawo jazdy kategorii C wraz z kartą kierowcy, aktualne badanie lekarskie oraz psychotechniczne.

Do tego inspektorzy zażądali wypisu z licencji przewóz drogowy rzeczy oraz dokumenty pojazdu.

Niestety, mężczyzna nie mógł pochwalić się żadnym z wymienionych powyżej dokumentów.

Zobacz też: Mercedes Sprinter ważył ponad 9 ton – akcja ITD na DK 92

Z tego też powodu wielkopolscy inspektorzy ITD wszczęli wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej w firmie postępowanie administracyjne.

Wśród naruszeń wspomnieć można m.in. o tym, że kierowca posiadał tylko prawo jazdy kategorii B, a 5-tonowy Sprinter nie był wyposażony w tachograf.

Pewne w tej sprawie jest jedno: na kilkuset złotowej karze się w tym przypadku nie skończy…

Źródło zdjęć: WITD Poznań

Podziel się: